Vergadering : Commissie samenleving, 18 maart 2021 18:15:00
Algemene vergader informatie
Commissie Samenleving; extra vergadering, vindt digitaal plaats
Geen inspreken (kan alleen op 4 maart)
Let op: tijden zijn indicatief
Opties bij deze vergadering
vergaderstukken (1)
Agenda
Hoofdvergadering
-
Dit als ter kennisname geagendeerde stuk (1.1 bij commissie van 4 februar)i is door de SP opgewaardeerd tot bespreekstuk.
Bijgevoegd treft u hiertoe het agenderingsformulier aan met de motivering van de SP. Door de SP is aangegeven dat er een pilot trajecten aan economisch daklozen is geweest. De SP wil met de commissie bespreken of dit voldoende is geweest, wat er tot heden is gedaan en of de plannen voor de toekomst voldoende zijn. -
Het college vraagt de commissie om haar visie te geven over de gemeentelijke omgang met giften en bijstand:
Wil de commissie de huidige praktijk handhaven; het individueel beoordelen van giften op basis van de Participatiewet en de omgekeerde toets? Of wil de commissie vooruitlopend op de mogelijke landelijke wijzigingen voor alle bijstandsgerechtigden een jaarlijkse standaardvrijlating toepassen tot een grensbedrag en hiervoor een richtlijn laten opstellen? En zo ja, met welk vrij te laten bedrag: € 300, € 500 of € 1200 op jaarbasis?
De derde optie betreft een richtlijn op basis van de huidige wetgeving, waarin het college de kaders weergeeft voor de interpretatie van deze wet zonder het benoemen van een grensbedrag.Bij de ter kennisname stukken is tevens de beantwoording van de art. 38 vragen van de SP over dit onderwerp toegevoegd.
Afhankelijk van de keuze van de commissie zal het college een collegebesluit opstellen voor het vaststellen van de richtlijnen.